Varicam 35 May30

Tags

Related Posts

Share This

Varicam 35

Varicam35

Informacja prasowa dotycząca nowej kamery Panasonic 4K VariCam 35.

Urządzenie, które rejestruje obraz w rozdzielczość 4K, zostanie wyposażone m.in. w kodeki Apple ProRes 4444 i ProRes HQ do obsługi nagrań HD. Jednocześnie Panasonic ogłosił alians strategiczny z firmą Codex Digital, mający na celu stworzenie rekordera do szybkiego nagrywania obrazu w nieskompresowanym formacie 4K RAW.

– Biorąc pod uwagę popularność formatów ProRes w środowisku filmowym, włączenie ich do funkcjonalności VariCam 35 znacząco wzmocnij pozycję nowej kamery w obszarze produkcji HD – mówił podczas targów NAB Show w Las Vegas Steve Cooperman, Product Manager w Panasonic.

Ponadto Panasonic wspólnie z firmą Codex, liderem w dziedzinie rozwiązań do nagrywania RAW, poinformował o prowadzeniu wspólnych prac nad stworzeniem rekordera, który będzie rejestrował obraz w nieskompresowanym formacie 4K VariCam RAW (V-RAW) z prędkością 120 klatek na sekundę. Dzięki temu rozszerzona zostanie funkcjonalność kamery VariCam 35 w obszarze najwyższej jakości produkcji kinowej.

Rekorder Codex V-RAW będzie można połączyć bezpośrednio z kamerą Panasonic Varicam35, całkowicie eliminując okablowanie, co zapewni użytkownikom większą ergonomię i mobilność.

VariCam 35 została wyposażona w nowo opracowany 35-milimetrowy sensor MOS oraz najnowszą rodzinę kodeków wideo AVC-Ultra. Oferuje obsługę wielu formatów, w tym 4K, UHD, 2K i HD, pozwalając na rejestrację wysokiej jakości filmów, reklam i seriali, jak również realizację transmisji wydarzeń na żywo w rozdzielczości 4K.

Podczas tegorocznych targów NAB Show Panasonic zaprezentował modułową konstrukcję nowej kamery VariCam 4K (AU-V35C1), która pozwala na odłączenie modułu rejestrującego (AU-VREC1)  i zamianę moduł przetwornika na 2/3 cala (AU-V23HS1).

Elastyczność tego systemu może zostać rozszerzona poprzez zastosowanie długiego kabla łączącego oba moduły przetwornika (AU-V23HS1) i rekordera (AU-VREC1). Dzięki temu zapewniona zostaje funkcjonalność kamery boksowej, często stosowanej w kranach kamerowych i innych rozwiązaniach sterowanych zdalnie. Co więcej, moduł rekordera jest także przystosowany do pracy z modułem przetwornika s35mm 4K (AU-V35C1), umożliwiając zmianę przetwornika z formatu 2/3 na s35mm i odwrotnie, w zależności od potrzeb produkcyjnych.

– Korzystając z dotychczasowych możliwości kamer VariCam do tworzenia obrazów kinowej jakości, model VariCam 35 wyznacza nowe standardy dla produkcji 4K. Dzięki szeregowi obsługiwanych formatów, począwszy od formatu 4K RAW o nieskazitelnej jakości po bardziej praktyczne formaty 4K, UHD, 2K i HD, kamera VariCam 35 jest niezrównana w obszarze cyfrowej produkcji wideo – dodaje Steve Cooperman.

Kamera VariCam 35 będzie dostępna na polskim rynku u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic od jesieni 2014 roku.

4K-VariCam-HS-and-VariCam-35-1 (1) Panasonic-VariCam-35-4K-Camera-Vs-Panasonic-VariCam-HS-Camera