SLR MAGIC 0.95 Mar12

Tags

Related Posts

Share This

SLR MAGIC 0.95

DSC01734

Podczas pobytu w Nowym Jorku odwiedziłem dwa sklepy foto-video. B&H to, wg zapewnień jednego ze sprzedających, największy sklep tego typu na świecie. Na jednej zmianie w sklepie pracuje 800 pracowników, a 1500 osób obsługuje zamówienia internetowe. Większość sprzedawców to społeczność żydowska, co robi ogromne wrazenie. Podobnie jak system taśm, którymi wędrują zamówione towary. Podszedłem do jednego ze sprzedawców i zapytałem o optykę do LensBaby. Okazało się, że na półeczce wystawowej nie było tego co szukałem. Pan sprzedawca w jarmułce wstukał coś w komputer i po 3 minutach pod jego stanowisko podjechał koszyk z optyką do LensBaby. Podobny system jest w drugim sklepie – Adorama. Tyle, że tu nie ma tych “taśm” i wózków jeżdżących i hałasujących nad głową, lecz pod ścianą stoi drewniane pudełko, do którego w magiczny sposób strafia produkt, który mnie interesuje. Adorama to bardzo mały sklep, choć życzyłbym sobie choćby jednego tak wyposażonego w Warszawie. Tutaj sprawdziłem obiektyw, który bardzo mnie zainteresował – DSLR Magic 50mm f/0.95 (mocowanie NEX). Bardzo byłem ciekawy jego jakości.

SLR-Magic-Hyp-Prime-50-095-Objektiv-Sony-E-Mount_b3

Jest to bardzo ciężki obiektyw w porównaniu ze szkiełkami Canona, ale jakość wykonania robi ogromne wrażenie. Co tu dużo mówić, jest to kawał solidnego sprzętu. Pieścienie przysłony i ostrości umiejscowione są w odwrotnej kolejności w porównaniu z moimi Zeissami. Bardzo mi się spodobał, jednak go nie kupiłem. Dlaczego? Kosztował $1000, co nie było by najgorsze, biorąc pod uwagę jego parametry. Jednak na pełnej dziurze f/0.95 obaraz nie tylko bardzo tracił na ostrości, ale i dodatkowo zmieniał kolor.

DSC01587

To zdjęcie zrobione na pełnej dziurze. A poniżej ustawiłem przysłonę na f/1.4

DSC01589

Bokeh przy 0.95 cudowny, ale denerwowała mnie myśl, że montując materiały nagrane jednym obiektywem, będę musiał wyrównywać je kolorystycznie. Szkoda, bo to fajny obiektyw. Może gdyby był tańszy… Jest jeszcze jeden do zbadania –  DSLR Magic 35mm f/0.95 z mocowaniem EF. Ciekawe czy ta wada występuje także tutaj.