Pokazy “Lekarzy”

W najbliższym czasie “Lekarze” zostaną wyświetleni na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni. Pokaz odbędzie się 23 lutego w bloku filmów dokumentalnych.

TVP2 miała wyemitować telewizyjną wersję (54 minuty) filmu po raz drugi 26 stycznia, jednak przegrałem z meczem Polska-Niemcy (chyba). Emisja została przełożona na 26 marca godz. 16:25. Godzina trochę przystępniejsza niż w grudniu.

Poza tym mam dwie dobre wiadomości związane z pełną wersją filmu (80 minut). W tym formacie czasowym pokaże “Lekarzy” TVP Kultura, prawdopodobnie także w marcu. Dodatkowo film będzie można kupić na DVD. Szczegóły wkrótce.

Tydzień temu “Lekarze” otworzyli nową siedzibę DKF-u w moim rodzinnym mieście – Grudziądzu. Oto kilka zdjęć ze spotkania. Autorem fotek jest Piotr Bilski.

Na pierwszym zdjęciu zostało uwiecznione zniecierpliwienie mojego synka, który nie mógł znieść kolejnych nudnych wywodów ojca. Rozmowa miała więc bardzo ciekawą otoczkę, bo przez cały czas Marcyś ciągnął mnie za rękę w lewą stronę. Lubię takie dokumentalne sytuacje. Szkoda, że nikt nie nakręcił tej sceny.  Pewnie cały czas uciekałem z kadru opratorowi z Soniakiem PD150 (albo 170).  Swoją drogą to ciekawe, że te kamery są jeszcze w użyciu.

Spotkanie odbyło się w kuluarach Centrum Kultury Teatr. Pierwsze zdjęcie w poście to widownia na sali teatralnej, zaadaptowanej do potrzeb kinowych.

Na koniec widok na Spichrza Grudziądza, zrobione z drugiego brzegu Wisły. Już widzę ten timelapse w wykonaniu Philipa Blooma :)