Nowy serwis dla filmowców Mar11

Tags

Related Posts

Share This

Nowy serwis dla filmowców

vimazing

Za niecały miesiąc w sieci pojawi się nowy globalny serwis społecznościowy dla filmowców – www.vimazing.com. Vimazing to portal dla pasjonatów sztuki filmowej, którzy będą mogli w nim prezentować swoje prace  oraz oceniać zebrane w jednym miejscu filmy najlepszych twórców video z całego świata. zapowiada się  filmowa wersja portalu 500px. Jest to polska inicjatywa, za którą trzymam kciuki oraz którą wkrótce będę miał przyjemność przetestować. Poniżej informacja prasowa na ten temat. 

Obecnie powstaje coraz więcej fenomenalnych produkcji video kręconych profesjonalnie lub też hobbistycznie np. lustrzanką cyfrową. Jednak sporym problemem kreatywnych filmowców pozostaje fakt, że efekty ich pracy wrzucane na Youtube lub Vimeo pozostają niedocenione, gdyż wyświetlane są obok tysięcy innych filmów w stylu „mentos + coca cola”, klipów ze śmiesznymi zwierzętami, video korporacyjnych i reklam.

Vimazing ma ten problem rozwiązać. Idea portalu – „Only Amazing Videos” – nawiązuje do popularnych internetowych galerii dla profesjonalnych fotografów, takich jak 500px, Pixoto lub 1x. Użytkownicy Vimazing będą mogli publikować swoje prace oraz tworzyć własne filmowe portfolio, przez co zyskają możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców i zleceniodawców.

Korzystanie z serwisu będzie bardzo proste. Wystarczy założyć darmowe konto, wkleić link do filmiku który istnieje już w sieci i przypisać go do odpowiedniej kategorii tematycznej. Korzystający z Vimazing będą mogli również oceniać pogrupowane w kategorie i rankingi filmy innych użytkowników, dowiadywać się jakim sprzętem zostały nakręcone itd. Oto kilka przykładów zastosowania: „Pokaż najlepiej ocenione filmy z ostatniego miesiąca w kategorii Timelapse” lub „Zastosuj filtr pokazujący filmy wyprodukowane w twoim regionie”, albo „Skontaktuj się z twórcą którego prace zrobiły na tobie wrażenie i nawiąż ewentualną współpracę”.

Co ważne, portal nie będzie konkurencją dla YouTube ani Vimeo, tylko pewnego rodzaju „uzupełnieniem”. Twórcy startupu zdają sobie sprawę, że rywalizacja z liderami rynku byłaby z góry skazana na niepowodzenie.

Prace nad projektem Vimazing rozpoczęły się w listopadzie 2013 roku. Jego twórcy to pasjonaci sztuki wizualnej, a ich misja to sprawić by więcej fantastycznie zrealizowanych filmów było pokazywanych światu. Warto zaznaczyć, że Vimazing jest inicjatywą za którą nie stoi żadna duża marka, co gwarantuje jej absolutną niezależność od jakichkolwiek wpływów czy form nacisku na prezentowane treści.

Pod adresem www.vimazing.com znajduje się obecnie zapowiedź projektu. Można w tym miejscu zostawić swój adres email żeby zostać poinformowanym w momencie uruchomienia strony. Pełna wersja serwisu będzie dostępna online w ciągu najbliższego miesiąca.