Nowy kran SlideKamera

Zajrzałem na stronę SlideKamera i okazało się, że panowie z Pomorza nie próżnują. Oprócz kranu HKR-1, który zapowiadałem tutaj (cena 1.900 PLN), dostępny jest model HKR-2. Cena 1.690 PLN.

  • długość ramienia licząc od środka obrotu: 1530mm
  • długość ramienia przeciwwagi: 73mm,
  • waga bez obciążników: 7kg,
  • stosowany do kamer i aparatów o łącznej wadze do 3kg

Szkoda, że HKR-2 nie był dostępny, gdy decydowałem się na zakup kranu. A może i dobrze, bo miałbym spory dylemat pomiędzy tym kranem SlideKamera a Kesslerem Crane Lite 8.0. Zdecydowałem się na ten drugi, bo SlideKamera zapowiedziała wówczas tylko HKR-1, który jest nie tylko cięższy, ale i nie ma możliwości regulowania głowicą góra-dół. Kessler ma. Teraz i SlideKamera też posiada taką opcję. Dodatkowo HKR-2 ma taką samą wagę co KC Lite 8.0. Nowy polski kran prezentuje się więc bardzo ciekawie.

Od stycznia miała ruszyć sprzedaż głowicy SlideKamera. Niestety jest ona jeszcze niedostępna. Bardzo jestem ciekawy tego produktu.

Ja sobie bardzo chwalę slider HSK-6, który cały czas mi służy (recenzja tutaj). Przypominam, że dostępne są również elektroniczne sterowania do wszystkich sliderów SK. Nie miałem ich możliwości przetestowania osobiście, ale widzialem na zeszłorocznych targach w Łodzi.

SlideKamera weszła w bliski kontakt z przyjaciółmi ze wschodu. Poniżej kilka filmików, udostępnionych przez rosyjskiego użykownika YouTube.