Nowości na rynku Feb19

Tags

Related Posts

Share This

Nowości na rynku

KineRAW-MINI-With-Grip-and-Canon-Lens-2-e1360551335354

W ostatnim czasie pojawiło się kilka ciekawych produktów, które trafiły już do sprzedaży lub wkrótce pojawią się w sklepach. Poniżej te które mnie zaciekawiły.  

Pierwsze egzemplarze kamery Blackmagic Design dotarły do klientów. Do końca marca takie szczęście spotka również osoby, które postanowiły zainwestować w KineRAW Mini czyli mniejszą wersję chińskiej konkurencji dla ARRI Alexa.  Kamera kosztuje w przedsprzedaży ok $3600 za samo body. Mini posiada filmową pełną klatkę czyli matrycę Super35 oraz sporo innych plusów (2K, niska cena, niewielkie wymiary, 12-bit Uncompressed CinemaDNG) ale i minusów (brak monitora, wyjście SDI tylko w 720p, brak wentylatora, rozpiętość tonalna tylko 11.5 stopnia). Mnie interesuje jaki obrazek wychodzi z tej kamery. Nie kupię dopóki nie dotknę.

KineRAW-MINI-Order-2

KineRAW-MINI-Order-Form

Można już nabyć nowe obiektywy Canona ze stabilizacją – 24mm f/2.8, 28mm f/2.8, 35mm f/2.0. Ceny od ok. 2600 do 3100 zł. Do testów otrzymałem 28mm (nakręcilem nim krótką impresję z NY – do obejrzenia tutaj) i uważam, że to bardzo ciekawa propozycja nie tylko dla posiadaczy lustrzanek Canona, ale i NEX-a z adapterem Metabones Speed Booster (informacja poniżej). Czekam jeszcze na 35mm f/2.0, który z MSS będzie bardzo jasnym, szerokim obiektywem ze stabilizacją.

Canon35f2_IS,std Canon-24mm-28mm-F2.8-IS_610x367

 

Pojawiła się kamera Canon C100, uboższa wersja popularnej C300. Cena ok. 25000 zł. Ciekawe czy powtórzy sukces starszej siostry.

Canon_C100_pic3

Do mojego Sony FS700 oraz NEX7 podpinam adater Metabones Speed Booster, który budzi  bardzo dużo emocji, bo jak to możliwe, że dzięki niemu nie tylko uzyskamy “pełną klatkę” w aparatach i kamerach Sony NEX, to jeszcze dodatkowo wartość przesłony zmniejsza się o jedną wartość. Pomijam kwestię przenoszenia stabilizacji, co już zwykły adapter Metabones potrafił. Ja to “wielkie oszustwo” kupiłem, dałem się nabrać i nie odpinam od aparatu, gdyż tak bardzo jestem zadowolony z tego ustrojstwa. MSS czeka na recenzję na Filmie Cyfrowym. Cena 2600 zł.

MetabonesSpeedBooster-550x400

 

Polska firma Slidekamera przygotowała kilka nowości, które wkrótce będą dostępne. Podejrzewam, że podobnie jak w poprzednich latach, będzie można je przetestować na targach w Łodzi.

Można już kupić nowe nóżki do slidera z serii S, wkrótce będą dostępne również do wersji HSK.

slidenogi

W ofercie pojawi się też nowy kran Slidekamera HKR-4 (udźwig: 8kg, waga kranu bez obciążenia: 29kg).

slidekaran

Ciekawostką zapewne będzie głowica obrotowa HGN-1 2D (nośność głowicy: 8kg, wypinanie złączek w głowicy HGN-1 2D po przekroczeniu jej dopuszczalnego zakresu obrotu, zaawansowane algorytmy sterujące).

slidehead3 slidehead2 slidehead1

 

Ruszył preorder Ditogear Modulo czyli do wyboru mamy zestaw dolly na szynach o długości od 1 do 5 metrów lub dolly na kółkach. Wysyłka od 1 marca.

ditogear

W końcu dostępne są (choć to nieprecyzyjne określenie) w Polsce produkty Edelkrone i to w dwóch sklepach. Firma Prolite uruchomiła specjalną stronę z tureckimi produktami, poza tym można poszperać też na stronie NEFAL (dostępna jest polska wersja strony, trzeba przełączyć opcję językową w prawym górnym rogu). Slidery, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, niestety są już niedostępne. Wszystkie wyprzedane. W sklepie Prolite nowa partia zawita za 4-6 tygodni.

edel

NEFAL to nowy warszawski sklep ze sprzętem filmowym. W ofercie poza kamerami taki jak Sony, Canona czy GoPro, znajdziemy też akcesoria Kessler Crane, Glidecam, Atomos oraz wiele innych. Z nowości warto zwrócić uwagę na krany Cobra Crane, które są budżetową wersją kranów Kesslera. Wersja CC 2 Plus waży 15kg, udźwig 9kg , a możliwy zasięg to 3,65m. Kosztuje 2566 zł netto.

CobraCrane_II_Plus

Ciekawie też wygląda seria lamp ledowych Brightcast. Najtańszą w ofercie jest Brightcast Storm16-16″ Storm Panel Single Color za  2532 zł netto. Ciekawostką jest to, że diody są wymienialne i samemu w domu możemy zastąpić uszkodzone.

 

storm16-5600k_720x600

 

Cyfrowa Republika, autoryzowany partner Blackmagic Design, który sprzedaje kamerę Blackmagic Design Cinema Camera, wprowadzi wkrótce do swojej oferty nowe rigi polskiej produkcji – klatkę oraz zestaw na ramię. Zestawy te zostały zaprojektowane specjalnie dla kamery BMCC.

vroobel

Dostępna w sprzedaży jest mała soczewkowa lampka diodowa Akurat X1 Zoom. Kąt wiązki światła reguluje się poprzez przesuwanie tubusu (zakres regulacji to 10 – 90 stopni). Dzięki wrotom możemy kontrolować strumień światla. Posiada dwie temperatury barwowe. Cena 1100 zł. Moja stara lampka Akurat ma trzy lata. Jedyne co się w niej popsuło to pękła gałka do regulacji natężenia światła. Tylko tyle.  Świetny i trwały produkt. Podejrzewam, że pozostałe produkty Akurat są równie wytrzymałe.

X1zoom-leftfront