NAB DZIEŃ 5 Apr15

Tags

Related Posts

Share This

NAB DZIEŃ 5

main_67

 

DIGITAL BOLEX

Bardzo jestem ciekawy tej kamery, a jeszcze bardziej mnie interesuje kto wygra pojedynek na kamery 16mm: Digital Bolex vs  Black Magic Pocket Cinema. Bolex ma “nearly working prototype”. Nie ma się więc co spodziewać tej kamery szybko. Tym bardziej, że najpierw dostaną osoby, które zasiliły Kickstartera. Blackmagic ma szanse wyjść na prowadzenie w czerwcu, o ile spełnią obietnice dotyczące daty premiery sklepowej. W filmiku jest jeszcze mowa o dedykowanych obiektywach oraz  specjalnym oprogramowaniu, w tym do kolor korekcji.

SKIER

Prezentacja jiba, sterowanej głowicy ($1000), filtra ND ($140)

CINEMATICS

Dolly Scorpion King – zestaw składający się monopodu, kółek i follow focusa USB. No nie wiem, jakoś mnie to nie przekonuje.

AIRBOX

Softboxy do świateł ledowych. Szkoda, że pan stara się mówić po francusku. Więcej można się dowiedzieć na stronie producenta.

NOVO

Modyfikacja GoPro, która pozwala na mocowanie obiektywów c-mount. Poza tym została zmieniona obudowa i niektóre rozwiązania przycisków.

GLIDECAM

Nowy stabilizator gyro oraz iGlide dla iPhone’a.

MYT

Podobają mi się ich rozwiązania sliderów, dolly itd. Szkoda tylko, że slidery opierają na systemie Ingusa. Poza tym mają ciekawy design i fajne pomysły.

P+S TECHNIK

Adapter 35mm do iPhone’a i innych smartfonów, a konkretrnie tylko upgrade dla posiadaczy tych adapterów (cena 800 EURO). Po co? Pani tłumaczy, że to ma być viewfinder pomocny w dokumentacji lokacji itp. Moim zdaniem lepiej kupić Sony NEX5 , 6  lub 7 oraz adapter PL. Wychodzi zdecydowanie taniej.

SCHNEIDER

Zestaw optyki do iPhone’a. Hmmm, że też poważnej firmie chce się zajmować takimi rzeczami. Zerknijcie na jakość obrazka z jednym z tych konwerterów. Raczej nie kupię.

MILLER

Nowe nogi i głowica Millera.