NAB DZIEŃ 3 Apr10

Tags

Related Posts

Share This

NAB DZIEŃ 3

main_67

 

EDELKRONE

Turecka firma zapowiedziała nowy produkt: Target Module czyli podobne rozwiązanie do Redrock One Man Crew. Produkt Edelkrone będzie się składał ze sterowania oraz specjalnej głowicy. Cena nie jest znana, bo producent wciąż pracuje nad produktem. Poza tym dostępne będzie elektroniczne sterowanie do sliderów oraz  ciekawe rozwiązanie dla małych kamer – taki Pocket Rig dla handheldów. Podoba mi się co Tureccy producenci wymyślają.

SMALLHD

Prezentacja oledowego siedmiocalowego monitora SmallHD.

MANFROTTO

Mała głowica, która ma te same właściwości co 502 czy 504. Udźwig 5kg. Płytkę mocującą, którą dotychczas wsuwało się w szyny głowicy, teraz wyciąga się jak w Sachtlerze. Czyż pan Manfrotto nie ma ciekawych sygnetów? :)

PAGlink

Ciekawy system akumulatorów, które wyświetlają informację o pozostałym czasie pracy kamery. Można łączyć ze sobą moduły i zwiększyć siłę oraz ładować je jedną ładowarką jednocześnie. Cena $600-700 w zależności od rodzaju aku. Moduł z gniazdami kosztuje $200 i tyle samo trzeba zapłacić za ładowarkę.

LETUS

Letus przedstawił urządzenie sterowane silnikiem i kontrolerem Kesslera, które wprawia kamerę w ruch wokół własnej osi. Fajny, tylko zastanawiam się gdzie to użyć…

MOLE RICHARDSON

Ledowe lampki, w których zakochałem się podczas wizyty na IBC w Amsterdamie. Cena sprawia, że ta miłość nie ma przyszłości – $3500 za trzy lampki, sterowanie i skrzynkę.

5600

Serial lamp.

LOOK CIRCLE

Set fotograficznych obiektywów Zeissa po przeróbce, który sprawia, że nabierają podobnych cech co szkła filmowe oraz dodatkowo posiadają bezprzewodowe sterowanie przysłoną.

TILTA

Prototyp EVF (SDI, HDMI), monitora (1280×800) oraz bezprzewodowego follow focusa (trzy silniczki). Rig dla BMCC oraz Sony F55. Zmodyfikowany obiektyw 70-200 z manualną przysłoną.

ATOMOS

Prototyp rekordera Atomos Blade z monitorem lepszej jakości niż w poprzednich wersjach urządzenia, który ma m.in. Wave Monitor .  Cena: $1295

LOWELL

Ledowe światło do ręki  z regulacją soczewki.

KINOTEHNIC

Pilot do lupki elektronicznej Kinotehnic oraz  konwerter SDI do HDMI