NAB 2014! Dzień 3 Apr12

Tags

Related Posts

Share This

NAB 2014! Dzień 3

NAB_SHOW_2014

 

Targi zakończone. Nie potwierdziły się plotki o Canonie C200 i C400. Nie pojawił się rekorder, będący konkurencją dla Odysseya (Atomos Shogun póki co współpracuje tylko z Sony A7s). Co było hitem targów? Moim zdaniem firma Kinefinity, które przedstawiła następczynię KineRAW Mini czyli KineMini oraz dodatek do Blackmagica.

 

KINE+

58edd6f3gw1efbgzv14a9j21kw147dkt Bk62SNdCAAAcZrp

Kinefinity zaprezentowała Kine+ czyli modyfikację Blackmagica czyli dodatek (podobno dosyć ciężki), który sprawia, że kamery konkurencji mogą być lepsze. KINE+ dodaje do BM wymienne baterie (Sony NP-F – duża starcza na dwie godziny pracy), bezprzewodowe sterowanie nagrywania nie tylko kamery ale i rejestratora dźwięku (nie musimy się więc martwić o synchronizację), HDMI, DC out 5v, 7.4v, 12v (możemy więc dodatkowo zasilić np. monitor albo lupkę).  Niestety trzeba dostarczyć egzemplarz do Kinefinity (jest oddział w Niemczech, więc może nie będzie trzeba wysyłać do Chin). Opcja do BMCC kosztuje $999, a do 4K $1499. Ciekawa jest geneza tej modyfikacji. Jeden z pracowników Kinefinity (jest ich podobno 20), produkującej swoje kamery, bardzo lubi pracować z Blackmagic-iem. Jednak przeszkadzało mu sporo rzeczy w rozwiązaniu tej australijskiej firmy. Skonstruował więc dla siebie własną modyfikację .

 

KINEMINI

kinemini_c

Głównym produktem Kinefinity  są jednak kamery. Najbardziej interesujące są oczywiście te nowe czyli KineMax 6K oraz KineMini 4K. KineMax jest jeszcze nie gotowy (ma być za ok 2 miesiące). Natomiast KineMini za miesiąc ma trafić do sprzedaży. Jest to rozbudowana wersja KineRaw Mini, która posiada zapis w postaci 4K i będzie posiadała kilka dodatkowych opcji m.in. SDI-out, WiFi (sterowanie z iPada) , mocowania – PL, EOS, Nikon, B4 (planowane są jeszcze Leica oraz E-Mount) a także obiektywy przeznaczone do kamer Super16.

Przykłądowy materiał z KineMINI 4K
Cena za KineMini to $3999 w wersji podstawowej. Więcej informacji na stronie producenta.

WOODEN CAMERA

Nie tylko Kinefinity modyfikuje Blackmagica (może da to  trochę do myślenia tej firmie). Wooden Camera zaprezentowała wymienne mocowanie w Blackmagicu 4K – PL oraz RED, dzięki czemu będzie można mocować obiektywy m.in. Nikon, Canon i BNCR.

DUCLOS

Rok temu usłyszałem, że w filmowych obiektywach Canona CN nie można zastosować wymiennego mocowania takiego jak w Zeiss CP2, gdyż mają one inną konstrukcję. Okazuje się jednak, że można je zmodyfikować i zamocować PL-kę.

GIMBALGUNNER

Dwuosiowy gimbal połączony z zestawem na ramię.

TENBA

Plecak otwierany od tyłu, któreego nie trzeba ściągać, żeby dostać się do sprzętu.

MOVCAM

Movcam zaprezentował matte box, mocowania do riga oraz follow focus przewodowy (wygląda bardzo ciekawie).