EDELKRONE CZĘŚCI ZAMIENNE Sep20

Tags

Related Posts

Share This

EDELKRONE CZĘŚCI ZAMIENNE

DSC06533

Sklep Prolite (www.studyjne.com), który jest dystrybutorem rigów Edelkrone, podesłał mi części zamienne do Edelkrone Pocket Riga. Otrzymałem nowe rurki oraz mocowanie do statywu. Starych rurek nie można wydłużać poprzez dokręcanie innych – nie mają wewnątrz gwintu.  Nowe rurki dają taką możliwość. Teraz mogę do nich dołączyć np. rurki Zacuto.

DSC06537

U góry po lewej nowe rurki, po prawej stare. Na dole odwrotnie – po prawej nowa rurka, z dużym gwintem.

DSC06536

DSC06540

Stare mocowanie do statywu było wąskie i posiadało tylko jeden otwór 1/4″ – co powodowało, że baseplate przekręcał się w stosunku do statywu. Teraz mam większą płytkę i dodatkowy otwór.

DSC06539

Powyżej stara płytka, poniżej nowa.

DSC06541

Teraz mam pięknie działający zestaw, z którego jestem ogromnie zadowolony. Szczególnie, gdy pracuję z aparatem, choć i z Canonem C100 też daje radę. Podczas targów IBC, żeby wziąć coś innego do ręki, często kładłem mój zestaw obok np. akcesoriów ARRI. Ludzie podchodzili i brali do ręki ten rig, przyglądali się. Byli zdziwieni, że to mój, a nie jakiś wystawowy. Przy okazji, to dziwne, że drugi rok z rzędu, na IBC brakuje Edelkrone’a. W zeszłym roku co krok musiałem pokazywać Pocket Riga różnym zwiedzającym, bo byli nim ogromnie zainteresowani. W tym roku było podobnie. A oto mój zestaw, którym realizowałem filmiki dla FilmPRO: Sony NEX7, Canon 35mm f/2.0 IS i Edelkrone Pocket Rig. Mały i lekki. Idealny na cztery dni łażenia po ogromnych halach.

edelkrone1