Akademia Timelapse Sep07

Tags

Related Posts

Share This

Akademia Timelapse

Kilkanaście dni temu, w Niemczech i Austrii, zakończyły sie warsztaty prowadzone przez Philipa Blooma, Sebastiana Wiegärtnera i Nino Leitnera. Dla Blooma to kolejny cykl szkoleń, których w ostatnim czasie przeprowadza sporo. Wychodzi na to, że takie warsztaty są bardzo potrzebne. Ludzie potrzebują się spotkać, pogadać i czegoś nauczyć.

A w Polsce? Bida. Nie ma u nas takich osobowości, które mogłyby przyciągnąć tłumy. No, może z jednym wyjątkem. Patryk Kizny, który zaczynał od astrofotografii, a od jakiegoś czasu  bawi się techniką timelapse’ową (jego showreel). Nie tylko bawi się, ale i popycha tę dziedzinę filmu do przodu, firmując, razem z Robertem Paluchem, produkty DitoGear. A robią to z wielkim powodzeniem. Marka DG stała się rozpoznawalna na świecie. Filmy Patryka osiągają, często nieosiąglane dla innych, ilości odsłon. “The Chapel” użytkownicy Vimeo załadowali ponad 632 tys. razy, uzyskał ponad 3 tys. like’ów oraz doczekał się swojej strony internetowej.

Panowie z DitoGear zapowiedzieli ostatnio kolejne produkty, a teraz dodatkowo nadarza się świetna okazja, żeby nie tylko wypróbować niektóre z nich, ale także skorzystać z ich doświadczenia. Organizują warsztaty “Timelapse Workshops” dla początkujących i śreniozaawansowanych oraz “The Great Timelapse Workshops” dla zaawansowanych oraz profesjonalistów.

Pierwsze warsztaty potrwają jeden dzień i odbędą się 1 października w Jodłowie. Uczestnicy poznają podstawy techniki timelapse’owej. Ilość miejsc: 12-15. Cena: 350 zł brutto. Tutaj można pobrać program. A tutaj znajdziecie więcej szczegółów na temat zajęć w Jodłowie.

W dniach 14-16 października, w Zagórzu (miejsce zajęć i zdjęć: Klasztor Karmelitów Bosych), odbędą się warsztaty dla zaawansowanych. Koszt: 3 dni – 1200 zł (netto) albo druga opcja 3 dni + 2 dni ekstra – 1700 zł (netto). W cenę wliczone jest szkolenie, sprzęt, zakwaterowanie i wyżywienie. Ilość miejsc: 12-15.

Sprzęt dostępny podczas trwania Akademii: lustrzanki Canon HDSLR (5D, 7D, 550D, 50D, 30D) + akcesoria  i optyka,  slidery DitoGear™ OmniSlider, kran kamerowy z napędem timelapse w 2 osiach DitoGear™ HexaCrane oraz głowica Pan/Tilt Meade DS2000.

Program warsztatów:

Piątek:

15:00 – Przyjazd
15:30 – Obiad
16:00 – Q&A, Teoria
20:00 – Kolacja
20:00 – Integracja

Sobota:

08:00 – śniadanie
09:00 – wyjazd na zdjęcia
10:00 – zdjęcia dzienne
19:00 – obiadokolacja
20:00 – przerwa
21:00 – wyjazd na zdjęcia nocne
22:00 – zdjęcia nocne
02:30 – powrót

Niedziela

04:00 – wyjazd na zdjęcia
05:00 – zdjęcia – wschód słońca
09:00 – śniadanie
10:00 – postprodukcja
15:00 – wyjazd

Poniedziałek, Wtorek – Zdjęcia (opcja extra dla chętnych)

Więcej informacji o warsztatch znajdziecie tutaj. Dla czytelników Filmu Cyfrowego mamy 5% zniżkę na te zajęcia – hasło “Film Cyfrowy”. Promocja trwa do 21 września. Zarejestrować można się na stronie Akademii Timelapse.

Poniżej kilka ostatnich produkcji Patryka Kizny. “Altissimo. Changes in pace” to timelapse z Alp – ładny film, choć nie jestem wielkim zwolennikiem filmowania chmur (nawet w takiej scenerii), dlatego zdecydowanie wolę “Steel Life” (Realizacja Mateusz Zdziebko i Patryk Kizny) – bardziej kręcą mnie śrubki :)

Ekipa z DitoGear przetestowała także nowy slider OmniSlider SERVO z kamerą RED Epic.